Zveřejněno 5. 5. 2015

Po letošní první jarní akci na Drátníku míříme tento víkend s horoškolou a oddílem na cvičné skály v údolí řeky Jihlavy nedaleko malé vesničky Lhánice. Máme zde sraz v 10,00 hod. vedle obecního úřadu u hasičárny. Kupodivu jsme se všichni sešli a dokonce i skoro na čas, i když v Neslovicích se opravuje silnice a je zde zákaz vjezdu a musela se absolvovat objížďka. No a kdo nechce absolvovat objížďku a riskuje to má za 200,- Kč…

Společně pak přejíždíme k lesu a necháváme tady auta. Před odchodem na skály se poctivě repelentujeme a pozřeme tabletku B-komplex repelentu, neboť je vysoký stupeň ohrožení klíšťaty. Myslím, že na víkend je hlášen 8° z 10-ti stupňové škály ohrožení. Navíc nás ještě Honza Kohout varuje, že prevence je víc než vhodná, neboť zde vloni chytil neskutečných 16 kousků! Po příchodu na skály zjišťujeme, že zde je již menší osazenstvo lezců a tak jako my chtějí využít celkem pěkného počasí k parádní lezenici.

Rozdělujeme se do skupin tak, aby instruktoři měli rovnoměrně rozděleny nováčky a pak vzhůru do stěn. Honza Kohout vyráží na Přepadovou, Jirka Havel na Stromovku, ostatní na Černý komín a Hranu. Nováčci dokazují, že půlroční výcvik na umělých brněnských stěnách byl kvalitním předpokladem pro úspěch na cvičných skalách. Pak vše promícháme a využíváme i ostatní cesty. Den se nadmíru vydařil. Po večerním občerstvení staví někteří na břehu řeky pro případ noční přeháňky stany. Jelikož byl krásný slunečný den a jsme vyprahlí, vyrážíme navštívit hospodu ve Lhánicích, ale bohužel je zavřeno. Do Mohelna se chce jenom mně… Spíme na louce u aut.


-


Ráno v 7,00 hod. nás budí kapky deště. Rychle se balíme, spacáky schováváme do aut a scházíme za ostatními na tábořiště. Nikomu se zde moc vstávat nechce, ve stanu je dobře. Zvažujeme co dál, ale příroda vše vyřešila za nás. Nebe se trochu roztrhalo a z toho důvodu vyrážíme na další lezenici, dnes chceme nejdřív alespoň pár cest pro zorientování na Malé Babě. Na vrcholu jsme se potkali všichni! Potěšitelné bylo, že jsme dnes potkali další členy oddílu - Sašu Řeřuchu a Richarda Schmidta, kteří přijeli na neděli. Šlo jim to nadmíru dobře. My jsme se taky nenechali zahanbit a do pozdního odpoledne dávali pak na Velké Babě jednu cestu za druhou. Nováčci byli šikovní a vše zdárně zvládali, včetně dlouhého slaňování. No když je dostatek kvalitního vybavení a materiálu, to se to pak zvládá bez problémů! Po cestě domů ještě návštěva cukrárny a je to dokonalé.

Bóža