Zveřejněno 4. 12. 2017

Máme v oddíle další 4 instruktory skalního lezení RCI

 

 

 

 

 

V letošním roce pořádala metodická komise Českého horolezeckého svazu pro zájemce o vyškolení na instruktora skalního lezení (RCI) další ročník ze vzdělávacího programu. Z našeho oddílu se do kurzu přihlásili instruktoři SCI – Honza Hrbáček, Jirka Králík, Aleš Odehnal, Roman Rajcsanyi a Ivo Řeřucha. Bohužel ze zdravotních důvodů se nakonec kurzu nemohl Aleš zúčastnit. Závěrečný blok kurzu ve vícedélkovém lezení se zkouškami se měl uskutečnit 28.8. – 3.9. v Berchtesgadenu v Německu. Školit nás měli zkušení lektoři metodické komise - Karel Kříž, Jirka Vogel a Lukáš Tkáč.

V pondělí 28.8. ráno jsme vyrazili autem z Brna na cestu do Německa, kam nás provázelo hezké počasí, ale při výstupu na horskou chatu Blaueishütte se zatáhlo a okusili jsme pěknou dávku deště a krup. Cesta byla strmá, dlouhá a namáhavá. Velice mile nás překvapila chata, protože zde byla sušárna, kde se mohlo všechno mokré usušit.

 

 

Následující den se nám vyčasilo a s velkým napětím jsme očekávali to, co nás čeká. První den jsme probírali metodiku a pak si vylezli krásnou plotnu Auf die Schnelle na Steinberghöhle.

 

 

Druhý den těžký výstup s názvem Die Glorreichen Sieben na Schärtenspitze. Třetí den pak cestu Eisbär – Tour na Rotpalfen. Pak nám začalo znovu pršet a pršelo až do konce. Abychom utužili pověst kurzu RCI, tak nám naši instruktoři připravili skvělé překvapení. Závěrečné zkoušky jsme ukončili opět za dešťového počasí.

 

 

Náš pobyt byl zpříjemněn velice dobrou atmosférou kamarádů, vynikající bohatou stravou a samozřejmě velkým obsahem metodiky. Kurzem RCI jsme získali nesmírně cenné zkušenosti pro zlepšení výuky v garantované horoškole našeho oddílu.

 

Roman Rajcsanyi