Zveřejněno 3. 10. 2019

Máme v oddíle další tři instruktory skalního lezení!
Každoročně pořádá metodická komise ČHS pro oddíly, které školí nové adepty v horoškolách, výcvik nových instruktorů. Z našeho oddílu se letos do kurzu instruktora skalního lezení RCI přihlásili Ondřej Rohan, Petr Hanák a já. Nejdříve jsme si museli dodělat kurz sportovního lezení SCI (někteří z nás měli splněné určité bloky kurzu SCI z minulého roku) a pak mohli pokračovat na kurz RCI. ČHS se rozhodla zvýšit kvalitu svých instruktorů a tak od letošního roku učí podle nových standardů. 

 

Závěrečný kurz se konal od 19. - 25. srpna v Berchtesgadenských Alpách v Německu na horské chatě Blaueishütte. Jako lektoři přijeli z metodické komise Karel Kříž, Lukáš Tkáč, Jarmila Schücková a Michal Hron.

Kolem chaty najdete sportovní cesty, sportovně odjištěné vícedélkové cesty i vícedélkové cesty čistě po vlastním jištění. Nástup na chatu zvládnete za 1,5 hodiny :)

V úterý jsme absolvovali lehkou cestu na Schärtenwand. Ve středu pršelo, takže jsme se zdokonalovali v lanových a záchranných technikách. Od čtvrtka až do neděle se počasí umoudřilo, takže jsme se mohli věnovat lezení na "vápně", které je zcela jiné než to, které můžeme znát z domácího Moravského krasu.

 

Vojta Válka

Kurz RCI

 

Kurz RCI

 

Kurz RCI

 

Kurz RCI

 

Kurz RCI

 

Kurz RCI