Zveřejněno 4. 2. 2020

Na dětských závodech v Příboru jsem se zcela náhodou dozvěděl, že se 25. ledna na horolezecké stěně Střední odborné školy v Šumperku uskuteční 6. ročník lezeckých závodů pro děti a mládež s názvem Šumperský kýbl. Organizátorem je Český horolezecký svaz prostřednictvím spolku ASPV Šumperk. Zajímavostí těchto závodů je, že se skládají z trojkombinace – boulderingu, lezení na obtížnost a lezení na rychlost. No tak to si musí určitě mladý Filip Ženatík vyzkoušet, něco takového ještě neabsolvoval.

 

 

V sobotu 25. ledna vyrážíme s Filipem a jeho tatínkem do Šumperka. Cesta vede skoro celá po dálnici, takže za hoďku a půl jsme na místě v areálu školy. Přijet mají i synové Aleše Odehnala z našeho oddílu – Honza a Kuba. Dalším je David Dostál, který přijede z lyžování v Jeseníku. Nakonec jsme se všichni včas sešli a jdeme se přihlásit. Organizátoři jsou překvapeni nebývalým zájmem, počítali, že se sejde tak 40 dětí a nakonec je jich tady 100. Přijeli dokonce Pražáci, Pardubičáci, Brňáci, někdo ze Zlína a dokonce 13 dětí z Karviné.

 

 

Závody jsou i přes velký počet účastníků zahájeny celkem brzy. Organizátoři jsou velice šikovní a všechno odsýpá. Filip a ostatní kluci začínají boulderingem. Filip vše bravurně zvládá, ostatní mají trochu problémy. Cesty na obtížnost jsou celkem lehké, organizátoři mají zájem, aby si děti spíš zalezly a užily si to. Zvládají je až na jednoho v kategorii „D“ všichni. Po boulderingu a lezení na obtížnost jsou na prvním místě 3 soutěžící. Rozhodne se tedy v lezení na rychlost. Filip je natěšený a je zároveň i nejrychlejší. Konečně vyhrává svůj první velký závod a poráží dokonce i Daniela Galušku z TJ Baník Karviná, který vyhrál lezecké závody před 14 dny v Příboru.

 

 

 

Jednou budu tak dobrej jako Adam, ale Tokio už nestihnu!

 

Bóža