Zveřejněno 26. 11. 2012

 Tak jako každý rok na podzim přichází i tentokrát na pořad dne košt pořádného originálního vinného burčáku. Ten co se prodává okolo silnic, případně po brněnských náměstích nás neláká. Chceme pravý z hroznů a ne z oslazených jablek. No a k tomu patří samozřejmě sport, tak jak je u nás zvykem.

S lezením nemá nic společného, ale kolo by se k tomu hodilo. Tentokrát nám nevyšlo spaní v Šitbořicích, které byly dlouho dopředu zamluvené na jinou společenskou akci, a tak jsme museli přijmout pro naši potřebu internátní zařízení v Kloboukách u Brna. Trasa pro kolo je každý rok jiná, ale vždy musí vést přes bazén v Němčičkách. Předpokládáme totiž, že zachytíme nejkrásnější závěr babího léta a smočíme naše upocená těla v osvěžujících vodách místního koupaliště.

 

V sobotu 6. října okolo desáté dopolední se setkáváme na náměstí v Kloboukách. Obloha je vymetená, bez jediného mráčku a sluníčko příjemně hřeje. Ubytováváme se, ladíme kola a vyrážíme společně po červené turistické značce směr Brumovice. Máme horská kola, takže žádný problém. Z Brumovic do Kobylí a pak strmě do kopce na Vrbici. Tady už mají někteří „žízeň“ na burčák a nezbývá nic jiného jak pohledat nějaký sklípek. No podařilo se a hodně chutná! Je to něco jiného jak ve městě. Někteří si dávají skleničku za skleničkou a nemůžou se dopít. No ale čas je neúprosný a čeká nás ještě spousta kilometrů. Sjíždíme do Bořetic a shodujeme se, že nyní musí přijít na pořad dne koupání v Němčičkách. Zajíždíme k místnímu koupališti a v bufetu se vyptáváme na možnost vstupu do areálu. Paní vedoucí nic nenamítá, protože nevěří, že by tam někdo vlez. Jenže to nás nezná.


Byli jsme tady několik posledních let a víme co nás čeká. Plavky jsme si nevzali, protože co s mokrýma věcma. Takže takzvaně na „rajče“ šup do bazénu. A protože jsou s námi i holky, tak i s holkama. Slunce dobře peče, ve stínu je neskutečných 25,4°C. No prostě paráda. Někteří nezapomněli na svoje gymnastické vlohy a dávají k dobrému i několik skoků ze skokanského můstku.


Po osvěžující koupeli vyrážíme směr Boleradice, kde máme objednaný pozdní oběd a návštěvu vinného sklípku spojenou s koštováním vín. Zvládli jsme to na čas a přivítání červeným i bílým burčákem nám udělalo velkou radost. Na začátek zabijačkový předkrm, pak ochutnávka přívlastkových vín ve sklepě a pak ještě gulášek. No bylo to příjemné. Cesta za tmy do Klobouk nebyla až tam moc náročná, takže v devět jsme na místě. Následuje sprcha, promítání ze společných letních akcí a konzumace lahodného červeného burčáku. Spát jdeme pozdě po půlnoci, i když jsme si na neděli naplánovali ještě další cyklistickou projížďku po Lednicko-valtickém areálu. Jenže ráno je rozhodně proti. Prší a prší a prší. Teplota taky jaksi klesla úplně jinam jak včera a za tohoto počasí se nám nikam nechce. Po snídani se balíme a rozjíždíme k domovům.

 

Bóža