Snadno.  Stačí k tomu jen zima převlečená za jaro nebo snad jaro za zimu, ono je to ve výsledku jedno.

V polovině března bylo jasné při pohledu na web Norů (www.yr.no) a z okna ven, že oddílová akce na Suškách se konat nebude. Tak jsme začali vymýšlet, že když je ještě zima, tak se pojede do Tater, ale zase Noři zasáhli spolu s horskou, kde bylo něco o trojce.  Chápu, že „dobře“ je za 3, ale nezdálo se nám, že to by nám bylo dobře i v Tatrách, dokonce ani na Malé Fatře, kde je vyhlášené lavinové nebezpečí na trojce, tak jsme zůstali v doma,… teda skoro.

 

Vzpomněl jsem si, že jsem viděl na Seznamu nad Sloupem nějaké běžkové stopy. Strýček Google zapracovat a přivedl nás na stránky http://www.lyzarsketrasy.cz/, kde slibovali projeté trasy na velikonoční víkend. V neděli jsme po dalším přívalovém sněhu vyrazili. Netušili jsme, že máme za humny hory. Cesta, jak se zvedala od Blanska, tak sněhu přibývalo a přibývalo, nicméně auto a řidič nás dovezli až do Benešova.  Tady jsme našli projeté stopy na Kořenec na golfové hřiště s příjemnou hospůdkou.  Jen pozor na kluzkou lakovanou podlahu a to nemusíte nic popíjet!

  Nebudu Vás unavovat rozvleklým psaním, zážitek byl nejen silný, ale i pozitivní, tak jsme vyrazili i na Velikonoční pondělí, akorát jsme vyráželi už ze Suchého. 

Sice jsme nelezli, ale zapojili jsme jiné svalové skupiny a hlavně jsme mohli pobýt venku a dokonce nám svítilo sluníčko.

 

PS1.: Pokud chodíte na stránky http://www.chmi.cz/ na dešťový radar, tak právě jeden z nich stojí u Benešova na Skalkách.

 

 PS2: Z domu jsem to měl jen 30km!